#1 2009-11-20 12:29:40

Elena

Starszy

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 99
Punktów :   

Skąd się wzięli?

Co Wy sądzicie na temat pochodzenia Wampirów?
Macie jakieś informacje?
Ja znalazłam takie:

Wampiry istniały średniowieczu. Ludzie chorowali na porfirię. Była to choroba wywołująca niedobór hemoglobiny (blada cera). Jednym z objawów było też kurczenie się dziąseł, a więc zęby wydawały się być kłami. Ludzie nie wiedząc co jest przyczyną choroby podawali choremu krew do picia. Podobno ludzie cierpieli też na bezsenność.

Od zarania dziejów ludzie wierzyli w demony i duchy te dobre i złe . Gdy ktoś w niespodziewanie, nagle umierał i nie znano powodu śmierci to szukano wyjaśnień w świecie nadprzyrodzonym.Gdy tuz przed śmiercią umarł ktoś jeszcze z rodziny , co nie było rzadkością w tamtych czasach biorąc pod uwagę rożne choroby i epidemie, do tego ktoś zły i nie pasujący do stylu życia w społeczności to obarczano go o śmierć innych.Rozkopywano grób żeby upewnić się ze tam jest.W tamtych czasach procesy zachodzące w zwłokach były obce ludziom. Wyciek krwi o podobnych płynów z ust,w wyniku procesów rozkładu zęby , włosy i paznokcie wydawały się dłuższe tak jakby rosły po śmierci , czasami w wyniku składu ziemi lub warunków atmosferycznych ciało ulegało mumifikacji to było wystarczające dowody , że zmarły wstaje w nocy z grobu i zabija ludzi . Pierwsze wampiry były właśnie takie, upiory wychodzące nocą z grobów a nie arystokraci w wielkich zamkach.

Offline

 

#2 2009-11-21 17:04:27

NathalieRoss

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 60
Punktów :   

Re: Skąd się wzięli?

Teraz też istnieją choroby wyróżniające się niedoborem hemoglobiny.
Jednak picie krwi niewiele daje, gdyż dostaje się ona do żołądka, a nie do żył i tętnic.

Offline

 

#3 2009-11-21 17:24:45

Elena

Starszy

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 99
Punktów :   

Re: Skąd się wzięli?

Tak, tak.
Ale wtedy medycyna nie była na tak wysokim poziomie i ludzie nie zdawali sobie z tego sprawy.

Ma ktoś inne wersje, skąd wzięły się wampiry?

Offline

 

#4 2009-11-22 17:53:01

NathalieRoss

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 60
Punktów :   

Re: Skąd się wzięli?

Wampiry wywodziły się z dusz ludzi zaskoczonych nagłą i gwałtowną śmiercią (samobójców, zmarłych na zarazę), mających dwa serca, nie mogących długo umrzeć, ludzi okrutnych, znachorów, czarowników i czarownic. Uważano też, że kto był „wyrzutkiem” za życia, zostanie nim i po śmierci. Dobrym „kandydatem” na wampira był człowiek o dwóch rzędach zębów.
***
     Niektórzy mówią o klątwie, inni o mutagennej chorobie, a jeszcze inni o zmartwychwstawaniu martwych osób. Ta ostatnia opcja jest najstarsza i już trochę przestarzała. Ja wybieram tę drugą. Zmiana DNA poprzez wirus związków chemicznych jest bardzo możliwa moim zdaniem. Druga rzecz to, to, że gdy nastaje inicjacja, wampir nie ma możliwości dalszego rozwijania swojego organizmu. Zatem, gdy inicjacja nastanie w okresie dojrzewania, wampir zostaje przy swym dziecinnym wyglądzie.
***
     W systemie RPG WOD: Wampir, wampiry są potomkami legionisty rzymskiego Longinusa, który miał Włócznią Przeznaczenia przebić bok Chrystusowi.

Offline

 

#5 2009-12-18 22:39:33

Maggie

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 37
Punktów :   

Re: Skąd się wzięli?

A może powstały prez ewolucje? Brakujące ogniwo w teorii Darwina?

Offline

 

#6 2011-05-03 16:59:38

 Vampirzycowata

Człowiek

35604800
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 15
Punktów :   

Re: Skąd się wzięli?

Ja słyszałam , że wampiry powstały od naszego przodka ze Starego Testamentu - Kaina . Za zabicie brata został skazany na wieczną tułaczkę po świecie i chęć łaknienia krwi , a każdy kto go próbował zabić został siedmiokrotnie ukarany .

Offline

 

#7 2012-08-23 01:32:25

 Vampire Princess

Człowiek

Zarejestrowany: 2012-08-08
Posty: 15
Punktów :   

Re: Skąd się wzięli?

to tylko nasze domysły z nas wszystkich tylko niewielka grupa ludzi wie skąd się wzieły wampiry. a ja do niej należę.


Kiedyś lubiłam, kiedyś kochałam teraz o wszystkim zapomniałam.
Kiedyś czółam, kiedyś współczułam teraz żyłę tylko zemstą.
W moim sercu w samotności króluje cierpienie i brak miłości.
Kiedyś byłam spokojną dziewczyną; teraz jestem niszczycielską machiną.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plDlugie modne sukienki Okucia do szkła Przejażdżka Ferrari