#1 2009-11-20 12:18:11

Elena

Starszy

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 99
Punktów :   

Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

http://www.zsp1.mzopo.pl/biblioteka/zdjecia1/zacmienie.jpgZaćmienie
To trzecia część serii Zmierzchu autorstwa Stephenie Meyer. Opowiada ciąg dalszy przygód osiemnastoletniej Belli Swan i jej ukochanego wampira, Edwarda Cullena.

Fabuła
Edward Cullen i jego ukochana - Bella Swan - znowu są razem. Charlie nienawidzi go, za to, że jego córka dużo przez niego wycierpiała. Bells wciąż jest poszukiwana przez Victorię żądnej jej krwi, która dodatkowo tworzy armię "nowo narodzonych" wampirów. Rodzina Cullenów i sfora Blacka łączy się w bitwie przeciw Victorii i jej rozwścieczonej armii. Jasper szkoli wszystkich, aby jak najlepiej umieli się bronić i unieszkodliwiać nowonarodzonych. Swan martwiąc się o ukochanego Edwarda, prosi go by został z nią na czas bitwy. Oczekując na bitwę Jacob oznajmia Belli iż będzie walczył choćby miał zginąć, jeśli go nie pocałuje. Martwiąc się również o jego życie, całuje go. Wtedy zdaje sobie sprawę, że również kocha Jacoba Blacka, jednak nie tak mocno jak Edwarda. Walka się zaczyna i Victoria z jej armią zostaje zniszczona. Jacob zostaje ranny, lecz wychodzi z tego cało. Na koniec Swan wybiera miłość Edwarda, a nie Jacoba. Black zdruzgotany tym, że go nie wybrała i ma w planach zostać wampirzycą, ucieka z Forks.

Okładka

Przerwana wstążka ma symbolizować decyzję, którą musi podjąć Bella. Wybiera między swoim chłopakiem/wampirem Edwardem Cullenem, a przyjacielem/wilkołakiem Jacobem Blackiem. Meyer stwierdziła także, że wstążka symbolizuje Belli niemożność uwolnienia się od swojego człowieczeństwa.

Offline

 

#2 2009-11-21 12:29:14

NathalieRoss

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 60
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

W Zaćmieniu Bella mnie troszkę wkurzyła - ciągłe rozterki nad tym, czy woli Edwarda czy Jacoba były nużące. Co nie zmienia tego, że czytałam tom z zapartym tchem.

Offline

 

#3 2009-11-21 12:41:06

Elena

Starszy

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 99
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

Tak. Zgadzam się. I po co całowała Jacoba?!

Offline

 

#4 2009-11-22 20:14:39

Maggie

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 37
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

hmm... Moim zdaniem to właśnie 3 częśc jest najlepsza.... ,czemu? No cóż  Edward nie jest już jedynym facetem w życiu Belli, i dzięki temu dochodzi do fajnych konfrontacji typy Jake-Edward. ))

Offline

 

#5 2009-11-22 21:20:15

Meg

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 14
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

Eclipse jest świetne choć te pocałuneki z Jacobem nie były jej w niczym potrzebne szkoda tylko Edwarda  ale za to rozmowa w namiocie bije wszystko

Offline

 

#6 2009-11-22 22:35:08

Elena

Starszy

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 99
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

Rozmowa w namiocie i w ogóle rozdział "Ogień i lód" to mój ulubiony
Aż mi ochoty narobiłyście i chyba sobie poczytam.

Offline

 

#7 2009-11-27 19:21:23

NathalieRoss

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 60
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

Akcja w namiocie była niezła, owszem
Albo fragment gdy Bella przyjeżdża do Cullenów ze złamaną ręką i Emmett pyta, czy znowu się przewróciła, a ona na to: "Nie, Emm. Dałam wilkołakowi w twarz."

Offline

 

#8 2009-11-27 23:01:01

Meg

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-19
Posty: 14
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

z tym pobiciem wilkołaka było fajne choć jeszcze bardzo podobają mi się oświadczyny a szczególni jak Edward mówi " -Bello... nie przylutuję Ci go do palca...." i potem jak Alice się pyta jak Bella ją bardzo kocha Dużo jest świetnych fragmentów

Offline

 

#9 2009-11-28 19:54:21

NathalieRoss

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-21
Posty: 60
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

Tak, tak, tak! Te dwa, co podałaś wyżej, są... muaaaah
Ogółem "Zmierzch" jest cudowny i w ogóle

Offline

 

#10 2009-12-03 15:13:30

Maggie

Człowiek

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 37
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

Ja tak często go czytałam, że wkońcu mama mi książkę skonfiskowała... i powiedziała  że przez tą książkę zastłam się w rozwoju, bo już nic innego nie czytam   , ale że technika poszła do przodu to sobie przynajmniej ściągnęłam m-booka.... <i mamie łyso.. >

Offline

 

#11 2011-06-15 23:46:15

adziorka

Człowiek

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 11
Punktów :   

Re: Trzecia część - Zaćmienie ("Eclipse")

Jedyne to co mnie wkurzało w tej części to to, że Bella nie mogła się zdecydować na jednego faceta tylko ciągle miała dylemat " Edward czy Jacob? "/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plDlugie modne sukienki Okucia do szkła Przejażdżka Ferrari